Nawigacja

 • ZEBRANIE Z RODZICAMI

  Informujemy, że w dniu 16.11.2017r. o godz. 17.00 odbędzie się zebranie rodziców.

  Tematyka:

  1. Prelekcja "Cyberprzemoc".

  2. Spotkanie z wychowawcami klas.

 • Integrują się podczas nauki pływania – projekt „Umiem pływać”

  Dwie uczennice kl.II i trzynastu uczniów kl. III Szkoły Podstawowej w Łynie, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Napiwodzie oraz pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy, uczestniczą w kolejnej edycji projektu „Umiem  pływać”. Projekt powszechnej nauki pływania jest adresowany do uczniów edukacji wczesnoszkolnej szkół podstawowych w całej Polsce. Zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu „nauki pływania”.

   Uczniowie z Łyny pod czujnym okiem Małgorzaty Załęskiej oraz instruktorów z pływalni w Mławie oswajają się z wodą i osiągają pierwsze sukcesy w nauce pływania. Niektórzy wspięli się już na wyższy poziom i w basenie czują się, jak przysłowiowe „ryby w wodzie”.

  Zajęcia na pływalni to nie tylko wspaniała zabawa, ale także doskonały sposób na rozwój fizyczny, psychiczny i społeczny. Uczniowie zawarli nowe znajomości,  a poza nabywaniem umiejętności pływackich, wyrabiają takie cechy jak odwaga, zdyscyplinowanie, systematyczność, siła woli, czy samodzielność.

  2 listopada 2017r. uczestniczy projektu przekroczyli już półmetek obecnej edycji projektu. Przed uczniami jeszcze kilka wyjazdów pełnych wrażeń i pozytywnych emocji.

 • Niecodzienna lekcja WF-u

  07.11.2017 roku w Szkole Podstawowej im. prof. Romana Kobendzy w Łynie odbyły się warsztaty wychowania fizycznego.

  Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się czegoś o sztukach i sportach walki. Świetnie się bawili poznając techniki bokserskie, kickboksersie i zapaśnicze.

  Było mnóstwo zabaw na rozgrzewkę, dużo intensywnych ćwiczeń, śmiechu co nie miara a na koniec zajęć każdy z uczniów miał chwilę by przekonać się ile siły ma pan prowadzący.

  Niecodzienną lekcję wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. prof. Romana Kobendzy w Łynie, poprowadził Konrad Księżniak instruktor samoobrony, kilkakrotny Mistrz Polski w Teakwondo oraz Mistrz Świata z 2000r.

  Organizatorem lekcji była nauczycielka wychowania fizycznego i wychowawczyni klasy IV: Monika Gergola.

 • Wycieczka trzecioklasistów do Ochotniczej Straży Pożarnej w Łynie

    Dbanie o swoje bezpieczeństwo, a także innych, to jedne z celów podstawy programowej. Uczeń  powinien wiedzieć, jak zachować się w sytuacji zagrożenia, pożaru, bądź do kogo ma się zwrócić o pomoc.    

   Dzięki uprzejmości ks. Krzysztofa Kuleszo oraz p. Eugeniusza Ząbkiewicza uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią Małgorzatą Załęską mieli możliwość poznania bliskiej, znajdującej się w sąsiedztwie szkoły, Ochotniczej Straży Pożarnej w Łynie. Już samo wejście na teren OSP w Łynie wzbudziło u dzieci zafascynowanie i podziw. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć i dotknąć niemal każdej rzeczy. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się Mercedes – niedawno otrzymany nowy wóz strażacki, do którego mogły wsiąść, jak prawdziwi strażacy.

  Wielką atrakcją  dla dzieci była możliwość przymierzenia hełmu strażackiego

  Dzieci miały też możliwość zobaczenia stanowiska łączności ze Strażą Pożarną w Nidzicy. Atrakcji było naprawdę wiele!

         

 • Ogłoszenie dla Rodziców

  Informujemy, że od 6 listopada 2017r. należ zgłaszać się do Centrum Usług Wspólnych w Nidzicy, ul. Kolejowa 5, celem odebrania decyzji przyznającej stypendium szkolne na rok szkolny 2017/2018.

 • SPORT TO ZDROWIE

  ,,Aktywność ruchowa jest nieodłącznym atrybutem życia człowieka. Odpowiednio dobrana duża aktywność ruchowa sprzyja rozwojowi organizmu, pomnażaniu i zachowaniu zdrowia’’. W ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego  ,,Trzymaj Formę’’ w Szkole Podstawowej im. prof. Romana Kobendzy w Łynie,  30 października 2017r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. ,, SPORT TO ZDROWIE’’, którego organizatorem była pani Monika Gergola.

  Głównym celem konkursu było  propagowanie wśród dzieci i w środowisku lokalnym idei sportu i rekreacji oraz aktywnego spędzania wolnego czasu.

   

  Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem aż 26 uczniów wzięło udział w konkursie. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, wszystkie prace zostały wywieszone na korytarzu szkolnym żeby inni uczniowie a także rodzice mogli je podziwiać.

   

  Prace ocenione zostały w dwóch kategoriach:

   

  W kategorii klas 0-III:

   

   

  I miejsce- Łukasz Jakubiak kl. III

   

  II miejsce- Oliwia Zembrzuska kl. III

   

  III miejsce- Igor Ferś kl. I

   

   

  wyróżnienie dla Julii Parys kl. II

   

   

  W kategorii klas IV-VI:

   

   

  I miejsce- Adrian Pańkowski kl. IV

   

  II miejsce- Angelika Radecka kl. VII

   

  III miejsce- Julia Niedzwiecka

   

   

  wyróżnienia dla:

   

  Małgorzaty Karwowskiej kl. VII , Elizy Sokolnickiej kl. VI,  Zuzanny Karniewskiej kl. VI, Pauliny Gontarskiej kl. VII  i Pauliny Sikorskiej kl. VI.

   

   

  Nagrodami ufundowanymi przez panią Monikę oraz firmę SZAMA BUS  były dyplomy oraz maskotki ŚWIEŻAKI. Dziękujemy również pani Magdalenie Gołębiewskiej za naklejki.

 • SZKOLNA FILMOTEKA

  Sztuka kojarzy się przede wszystkim z literaturą, twórczością plastyczną czy muzyką. Film najczęściej ujmowany jest jako rozrywka, pewna forma relaksu więc dla przełamania tych konwenansów, zrodził się pomysł na cykl filmowy. 

  W sobotę (21 października 2017 roku) w Szkole Podstawowej im. prof. Romana Kobendzy w Łynie, odbył się pierwszy seans z serii Szkolnej Filmoteki.

  Uczniowie oraz nauczyciele mogli obejrzeć na szkolnym ekranie obsypany wieloma nagrodami film ‘’W głowie się nie mieści’’ w reżyserii Pete’a Docter’a.

   Jak w prawdziwym kinie na wstępie obowiązywały bilety, a każdy uczestnik otrzymywał popcorn oraz porcję owoców i warzyw.

  Akcja Szkolnej Filmoteki, rozpowszechniająca film jako nośnik wartości estetycznych, poznawczych, edukacyjnych i społecznych, objęła wychowanków z oddziałów przedszkolnych oraz klas I – VII SP.

  Cykl został zainicjowany przez Panią Magdalenę Gołębiewską we współpracy z Panią Moniką Gergolą.

  Opowieść o dorastaniu i kierującymi człowiekiem emocjach skupiały uwagę widzów przez cały pokaz.

   

  Magdalena Gołębiewska

 • PASOWANIE NA UCZNIA KL. I

   

  W piątek, 20.10.2017r., w naszej szkole odbyła się niecodzienna uroczystość. Dzieci z klasy I zostały pasowane przez panią dyrektor Marzennę Pstrągowską na ucznia. Uroczystość oserwowali starsi koledzy i koleżanki, rodzice oraz dziadkowie. 

 • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

  W środę 18.10.2017r. ośmioro dzieci 3-, 4-letnich dołączyło do grona przedszkolaków. Uroczystego "pasowania na przedszkolaka" dokonała p. dyrektor Marzenna Pstrągowska. Maluchy wystąpiły w pierwszym, w swoim życiu, programie artystycznym pod kierunkiem wychowawcy p. Magdaleny Gołębiewskiej. Dzieci wsierali rodzice, ciocie, babcie i dziadkowie oraz starsi koledzy i koleżanki z grupy 5-, 6-latków. Na zakończenie uroczystości dzieci skosztowały słodki poczęstunek.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  12 października 2017r. odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowany przez dzieci z klas II  i III. W tym wyjątkowym dniu zgromadzili się nauczyciele, pracownicy szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. Uroczystość rozpoczęła się występami dzieci. Scenki przedstawione przez aktorów pokazywały, z czym na co dzień borykają się zarówno nauczyciele, jak i uczniowie.  Uczniowie  w imieniu całej społeczności szkolnej, złożyli nauczycielom i pracownikom serdeczne życzenia, a w ramach podziękowań za edukację i wychowanie wręczyli kwiatki.

 • DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH 2017/2018

   

   

  ZARZĄDZENIE NR 8 /2017

  DYREKTORA  SZKOŁY PODSTAWOWEJ 

  IM. PROF. ROMANA KOBENDZY W ŁYNIE

  z dnia 28 września 2017 r.

   

  W sprawie: ustalenia dodatkowych dni wolnych  od zajęć  dydaktyczno  - wychowawczych w roku szkolnym  2017/2018 oraz dni do odpracowania w sobotę.

   

  Na podstawie: § 5 ust.1 pkt.1, §5 ust.2 pkt 3 oraz § 5 ust 5 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017r. w sprawie organizacji roku szkolnego(Dz.U. z dnia 28 sierpnia 2017r. poz. 1603), po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. prof. Romana Kobendzy w Łynie.

   

  Postanawia się:

  § 1

   

  Zarządzam  w Szkole Podstawowej im. prof. Romana Kobendzy w Łynie  dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno – wychowawczych w następujących terminach:

  ►13 października 2017r. – Dzień Edukacji Narodowej.

  ►30 kwietnia – odpracowanie zajęć 21 października 2017r.

  ►2 maja – odpracowanie zajęć 9 grudnia 2017r

  ►4 maja – odpracowanie zajęć 21 kwietnia 2018r.

  ► 1 czerwca –odpracowanie zajęć 26 maja 2018 r.– Dzień Sportu Gminnego.

   

  § 2

  Zobowiązuję wychowawców klas do poinformowania uczniów i rodziców o w/w zmianach.

   

  § 3

   

  Zobowiązuję nauczycieli do sprawowania opieki nad uczniami wskazanymi przez rodzica w dni wolne od zajęć dydaktyczno – wychowawczych celem zachowania bezpieczeństwa uczniów, którzy będą jej potrzebować.

   

  § 4

  Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

   

 • Flaxxini – podróż dookoła świata

   

  26 września uczniowie klasy III wzięli udział w przedstawieniu pt. „Flaxxini – podróż dookoła świata” zorganizowanym na Zamku w Nidzicy przez grupę Clownów Flaxxa i Maxa pod okiem p. Geralda Flinnera z Inicjatywą Dzieci w Bad Orb (Kinderinitiative in Bad Orb e.V.) oraz Nidzickie Stowarzyszenie Niemieckiej Mniejszości Narodowej we współpracy z Instytutem Goethego w Warszawie.

  Wstępując do projektu podjęliśmy się wyzwania stworzenia listów oraz plakatów o naszym terenie, o Polsce, o naszej szkole i klasie do dzieci z Niemiec. Flaxx i Max przywieźli również dla naszych dzieci plakaty oraz listy i drobne upominki w postaci ręcznie robionych talizmanów przyjaźni.

  Pięknie przygotowane przedstawienie oraz emocje związane z przekazywaniem listów były ogromne, wywołały wiele uśmiechu i radości.

  Jak podają autorzy Projekt Flaxxini – podróż dookoła świata ma szczególny wymiar i skierowany jest do najmłodszych, bowiem przyjaźnie rodzą się już w dzieciństwie.

  Projekt Flaxxini ma służyć przeciwdziałaniu uprzedzeniom, przesądom i rasizmowi.

  Dzięki Projektowi Flaxxini chcemy dać młodym ludziom możliwość spotkania z odmiennymi kulturami i zapoznania z nimi.

  Przed  nami jeszcze wiele pracy ale również cała masa pozytywnych emocji. Kolejna wymiana listów już w grudniu. 

   

  Przed spotkaniem z Flaxxem i Maxem dzięki uprzejmości NOK-u mieliśmy okazję zwiedzić zamek w Nidzicy. Najważniejsze fakty i ciekawostki z historii, w zabawny sposób przedstawił dzieciakom pan Józek Kotwicki. Odwiedziliśmy także oddział dla dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nidzicy, po której oprowadziła nas pani Julita. Największe zainteresowanie wśród dzieci wywołały tematyczne  "Magiczne Kuferki", które można wypożyczać na 7 dni do domu. Każdy z 9 kuferków  zawiera oprócz książeczki do czytania, różne gry, zabawy oraz figurki z danej bajki.

   

 • BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

   

  Nowy rok szkolny 2017/2018 już rozpoczęty, więc zgodnie z tradycją ruszyliśmy z akcją „Bezpieczna droga do szkoły”. 12 września 2017r. dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie kl.I-VII spotkali się z dzielnicowym Tomaszem Florkiem, który przeprowadził pogadanki nt. „Bezpieczna droga do szkoły”. W myśl zasady „Noś odblaski - świeć przykładem” wszyscy uczniowie otrzymali odblaski przekazane przez pedagoga szkolnego – Małgorzatę Załęską.

  Przypominamy i apelujemy więc:

  • Mamo, Tato – dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład swojej pociesze!

  • Nauczycielu – odkrywaj przed dziećmi bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego!

  • Kierowco – uwaga w pobliżu szkół, zdejmij nogę z gazu!

  Niech droga do szkoły będzie bezpieczna przez cały rok!

 • INFORMACJA

  Zapraszamy rodziców/prawnych opiekunów na zebranie, które odbędzie się w dniu 14.09.2017r. o 17.00

 • Przewóz uczniów do i ze szkoły w I półroczu roku szkolnego 2017/2018

     Przewóz uczniów do i ze szkoły w I półroczu roku szkolnego 2017/2018:

   

   

  Miejscowości

   

  Dojazd godzina

  Odjazd w dni: poniedziałek, wtorek, środa

   

  Odjazdy w czwartek

   

  Odjazdy w piątek

  I kurs

  II kurs

  I kurs

  II kurs

  I kurs

  II kurs

  Wietrzychowo

  650

  1220

  1505

  1315

  1505

  1220

  1410

  Wietrzychówko

  700

  1220

  -

  -

  -

  -

  -

  Żelazno

  710

  1220

  1505

  1315

  1505

  1220

  1410

  Bolejny

  715

  1220

  1505

  1315

  1505

  1220

  1410

  Wólka Orłowska

  720

  1220

  1505

  1315

  1505

  1220

  1410

  Orłowo

  730

  1220

  1505

  1315

  1505

  1220

  1410

  Dobrzyń

  725

  1220

  1505

  1315

  1505

  1220

  1410

  Bujaki

  715

  1220

  -

  1315

  -

  1220

  -

   

  Dojazd

  autobus

   

  Wietrzychowo  →  Łyna

  Łyna   → Żelazno   →  Bolejny  →Wólka Orłowska  → Orłowo  → Łyna

   

   

  Odwóz

   

  I kurs

  Łyna  → Wietrzychowo  →Orłowo   →Wólka Orłowska  →  Bolejny  →  Żelazno

   

   

  II kurs

   

  Łyna→ Wietrzychowo   → Łyna → Orłowo  → Wólka Orłowska →Bolejny  → Żelazno   →Łyna          

   

  Dojazd

  bus

   

  Wietrzychówko    → Łyna

  Łyna   →  Bujaki   → Dobrzyń → Łyna

   

   

   

  Odwóz

   

  I kurs

   

  Łyna →Wietrzychówko →  Dobrzyń  → Bujaki →   Łyna

   

  II kurs

   

  Łyna  →Dobrzyń   →Łyna            

   

   

 • DOWOZY W DNIU 04.09.2017r.

   Godziny przyjazdu autobusu po uczniów z poszczególnych   miejscowościach w dniu 04.09.2017r. - rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej im. prof. Romana Kobendzy w Łynie 

  Dowóz (autobus)

  Żelazno - 825

  Bolejny - 820

  Wólka Orłowska – 820

  Orłowo – 830

  Wietrzychowo - 840

   

  Dowóz (bus)

  Bujaki - 810

  Dobrzyń – 820

  Wietrzychówko – 830

   

  Odwóz (autobus)

  I kurs - Wietrzychowo - 1045

   II kurs -  1055 – Orłowo, Wólka Orłowska, Bolejny, Żelazno

   

  Odwóz (bus)  - 1045

  Wietrzychówko, Dobrzyń,   Bujaki  

 • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  Zapraszamy uczniów, rodziców, przyjaciół szkoły na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018, które odbędzie się w dniu 04.09.2017r. o godz. 9.00.

  https://men.gov.pl/zycie-szkoly/kalendarz-roku-szkolnego/kalendarz-roku-szkolnego-20172018.html

 • POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA

 • TRENING Z MISTRZEM

  W środę 21 czerwca 2017r. nasi uczniowie z klas IV,V,VI wzięli udział w zorganizowanym przez Panią Monikę Gergola TRENINGU Z MISTRZEM.

  Zajęcia poprowadził Konrad Księżniak posiadacz mistrzowskiego stopnia III DAN w TAEKWON-DO.

  W tej dyscyplinie wielokrotnie stawał na podium Mistrzostw Polski oraz na otwartych Mistrzostwach Niemiec. Jest także brązowym medalistą Pucharu Świata. Jego największy sukces to złoty i brązowy medal na Mistrzostwach Świata z 2000roku, które odbyły się we Włoszech. Obecnie trenuje mieszane sztuki walki, w których zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Warmii i Mazur oraz puchar dla najlepszego technika zawodów. Jest także brązowym medalistą Mistrzostw Polski w MMA.

  Dziś zarażając swoją pasją poprowadził zajęcia dla naszych uczniów.

  Uczniowie byli bardzo zadowoleni i bardzo spodobały im się zajęcia z elementami sztuk walki.

  Wspólna zabawa, integracja, zasady fair play, spędzanie wspólnie czasu wolnego.

  W przyszłym roku szkolnym również zaprosimy pana Konrada na przeprowadzenie treningu.

 • I miejsce dla Małgorzaty Karwowskiej z kl. VI

  Uczennica Małgorzata Karwowska z kl. VI,  w VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci pod hasłem: ,,BEZPIECZNIE NA WSI TO PODSTAWA- ŚRODKI CHEMICZNE TO NIE ZABAWA’’ w eliminacjach regionalnych zajęła I miejsce.

  Gratulujemy Małgosi  i życzymy dalszych sukcesów.

  Nauczyciel prowadzący: Monika Gergola

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. prof. Romana Kobendzy w Łynie
  Łyna26
 • (089)6257554

Galeria zdjęć