Nawigacja

 • PROJEKT KRAV MAGA

   PROJEKT KRAV MAGA

  W dniu 18 grudnia 2018r. w naszej szkole odbyły się ostatnie już z cyklu zajęcia KRAV MAGA, które poprowadziła instruktor Pani Ewa Alisson ze szkoły samoobrony IRON KRAV MAGA POLSKA-  www.ironkravmaga.pl

  Szkoła  posiada swoje filie w miastach Olsztynie, Ostródzie, Iławie, Mrągowie i Kętrzynie. Obecność Pani instruktor zawdzięczamy jednemu z Naszych uczniów Michałowi  Ziulewskiemu z kl. VI, który w wakacje napisał projekt z Akademii Młodzieżowych Liderów dzięki czemu pozyskał środki na zorganizowanie takich zajęć.

  To była świetna okazja do tego by dzieci zapoznały się z technikami samoobrony, nauczyły jej podstaw. Takich jak: zasady bezpieczeństwa, pozycja i poruszanie się, podstawowe ciosy i kopnięcia, obrona przed nieznanym atakiem uderzanym na głowę, obrona przed chwytem za nadgarstki, zaslona, wejścia łokciami i wiele innych. Dzięki czemu wiedzą jak unikać zagrożenia w życiu codziennym. Ponad to zajęcia poprawiały kondycję, koordynację, siłę i motorykę młodych adeptów Krav Maga. A także dostarczyły mnóstwo radości. Bo przecież sport obojętnie w jakiej postaci ale przekazany z pasją jest źródłem zdrowia i endorfin.

  W zajęciach brali uczniowie klas IV-VIII. Uczniowie byli zaciekawieni i czynnie brali udział w zajeciach.

  To była także świetna okazja do tego by poszerzyć swoje sportowe horyzonty.

                               Monika Gergola

 • II i III miejsce w powiatowym konkursie plastycznym

  II i III miejsce w powiatowym konkursie plastycznym

  Nasi uczniowie brali udział w powiatowym konkursie plastycznym pt.,, Narodziny Pana Jezusa w Betlejem”. Konkurs zorganizowany został przez Szkole Podstawowa nr 1 w Nidzicy.

  II miejsce zajęła uczennica Paulina Szymczyk w kategorii klas VII-VIII.

  III miejsce zajął uczeń Michał Ziulewski w kategorii klas IV-VI.

  Bardzo serdecznie gratulujemy uczniom biorącym udział w konkursie i zachęcamy wszystkich uczniów do brania udziału w konkursach plastycznych.

   

                                                      Monika Gergola

 • Wyniki konkursu ,,Stroik na Boże Narodzenie”

   Wyniki konkursu ,,Stroik na Boże Narodzenie”

  W dniu 12.12.2018r. komisja konkursowa, spośród bardzo wielu stroików przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

  Kategoria: przedszkole - I - III

  I miejsce - Alicja Kawiecka

  II miejsce - Lena Wyszkowska

  III miejsce - Wiktor i Hubert Jozefowicz

  Wyróżnienia:

  Stanisław Siedlikowski

  Zuzia Nowak

  Michał Wójcik

   

  Kategoria klas: IV - VIII

  I miejsce - Szymon Domian

  II miejsce - Paulina Gontarska

  III miejsce - Marek Kucharski

  Wyróżnienia:

  Jakub Wyszkowski

  Adrian Pankowski

  Zuzanna Karniewska

  Dawid Jonczak

  Natalia Zakrzewska

  Maja Nisio

   

  Nagrody beda dostarczone do szkół.

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom! Jesteśmy pod wrażeniem pomysłowości dzieci, kreatywności i cierpliwości.

  Zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

   

  Organizatorzy:

  Beata Mroczkowska, Beata Szwerc, Monika Gergola.

 • UMIEMY PŁYWAĆ

  UMIEMY PŁYWAĆ

  6 grudnia 15 uczniów z klas I-III naszej szkoły zakończyło uczestnictwo w programie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”.  Podstawowym celem projektu było doprowadzenie do opanowania  elementarnych sposobów pływania. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach na basenie, z niecierpliwością czekały na każdy kolejny wyjazd. Udział w tym programie dał im nie tylko możliwość nauki pływania, ale również aktywnego spędzania wolnego czasu i dobrej zabawy. Ćwiczenia w formie zabawowej dostarczały mnóstwo radości i satysfakcji. Nauczyły się w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z basenu. Wspólne wyjazdy integrowały uczniów. Zajęcia dały uczniom nie tylko możliwość nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale  również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej. Zachęciły dzieci do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki i aktywnego stylu życia.

 • 24 GODZINY W SZKOLE- SZOK

  24 GODZINY W SZKOLE- SZOK

  Dnia  6 grudnia 2018 uczniowie klas: V,VII,VIII wraz z opiekunkami – Moniką Gergola, Mileną Chmielewską, Beatą Szwerc spędzili noc w naszej szkole. Uczniowie ułożyli materace i śpiwory w salach lekcyjnych i przystąpili do wspólnego spożywania kolacji, która pomogli zrobić rodzice uczniów.

  Dzieci podczas noclegu uczyły się samodzielności i odpowiedzialności. Uczniowie mieli możliwość spędzenia czasu wolnego poza domem wśród swoich kolegów i koleżanek z klasy i ze szkoły oraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami. Noc w szkole to okazja do integracji.

  Atrakcje „Nocki w szkole”:

  - wspólne spożywanie  posiłków (kolacja, śniadanie)

  -turniej tenisowy,

  -wykonywanie ozdób świątecznych,

  -gry komputerowe,

  -zajęcia plastyczne,

  - seans filmowy,

  -gry planszowe,

  -odrabianie lekcji,

  - kalambury,

  -  zabawy sportowe,

  -  pidżama party,

  -  zapasy na materacach,

  -straszne i wesołe opowiadania,

  -  samodzielnie przygotowane śniadanie,

  -porządkowanie świetlicy, sal lekcyjnych

  Wszyscy świetnie się  bawili. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu posiłków a  naszym uczniom za wspólnie spędzony czas.

   

                     Monika Gergola, Milena Chmielewska, Beata Szwerc

 • Tegoroczne warsztaty świąteczne już za nami

  Tegoroczne warsztaty świąteczne już za nami

  W pierwszy grudniowy poniedziałek, sala oddziału przedszkolnego 5, 6 - latków zamieniła się na kilka godzin w prawdziwą pracownię artystyczną. W miłej i świątecznej atmosferze, rodzice naszych uczniów wykorzystali swoje talenty plastyczne tworząc piękne bożonarodzeniowe stroiki. Podczas tworzenia prac mamy wykazywały się niezwykłą pomysłowością i ciekawą inwencją twórczą. Wykonane stroiki przekazane zostały na organizowany w Nidzicy „Jarmark świąteczny”, którego celem była zbiórka pieniędzy na kosztowną operację Martynki. Kolejne warsztaty już przed Wielkanocą. Zapraszamy!

  Beata Mroczkowska, Małgorzata Załęska

   

   

 • „Mikołajkowe spotkania”

  „Mikołajkowe spotkania”

  6.12.2018r. nasze przedszkolaki od rana celebrowały Mikołajki. Rano ubieraliśmy choinkę i śpiewaliśmy świąteczne piosenki. Następnie udaliśmy się na skosztowanie gofrów przygotowanych przez rodziców naszej szkoły. Symboliczna  „cegiełka” za gofra została przekazana na cele szkolne. Uczestniczyliśmy również w świątecznym spotkaniu polegającym na kolorowaniu Mikołaja. Po wszystkim przeszliśmy do najważniejszego wydarzenia dnia. Wyruszyliśmy na wycieczkę do „Bieguna Północnego” w Łynie, gdzie spotkaliśmy się z prawdziwym Mikołajem w jego pięknej chatce. Była tam nawet pani Mikolajowa oraz elf. Dzieci otrzymały prezenty, rozmawiały z Mikołajem, śpiewały piosenki, a następnie wzięły udział w warsztatach zdobienia pierników. Był to piękny dzień w naszej grupie przedszkolnej, który będziemy wspominać bardzo długo.

  Alicja Kosinska

 • MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA DO KINA

   MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA DO KINA

  6 grudnia 2018r. uczniowie naszej szkoły z klas V-VII-VIII razem z opiekunami: p. Monika Gergola, p. Milena Chmielewska, wyruszyli na mikołajkowa wycieczkę do Multikina w Olsztynie na film pt.,, Grinch” oraz ,,Miłość jest wszystkim”.

  Film ,,Grinch” obejrzeli młodsi uczniowie. To zabawny i przyjemny film ze świątecznym klimatem, który niesie ze sobą mądre przesłanie.

  Uczniom bardzo się podobało pokazanie  kolorowego świata Ktosiow i magii Świat.

  A ,, Miłość jest wszystkim” wybrali uczniowie klasy VIII ta romantyczna komedia to również zabawny, ciepły i pełny miłości film w świątecznym

  klimacie o ludziach takich jak my.

  Oba filmy oczywiście miały szczęśliwe zakończenie.

   

                           Monika Gergola

                           Milena Chmielewska

 • Odblaski? Jasna sprawa!

  Odblaski? Jasna sprawa!

  W poniedziałek, 26 listopada b.r. dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie wszystkich klas  spotkali się z p. Izabelą Demską, aspirant sztabową Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy, która pełni nie tylko funkcję Oficera Prasowego, ale zajmuje się też profilaktyką społeczną. Dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej PZU „Odblaski” i zadbaliśmy po raz kolejny o bezpieczeństwo naszych uczniów. Po przeprowadzonej pogadance, wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali odblaski, a najmłodsi dodatkowo kolorowanki z Niestraszkiem. Wierzymy, że bezpieczne powroty dzieci do domu to nie kwestia szczęścia. To nasza wspólna odpowiedzialność. 

  Odblaski, to jasne!”Noś odblaski, bądź widoczny na drodze kochany! To bezpieczeństwo: Twoje, własne… bądź dobrze widziany."

  Małgorzata Załęska

 • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  26.11.2018r. oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej w Łynie uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia zorganizowanych przez Miejsko-Gmnną Bibliotekę Publiczną w Nidzicy. Obejrzeliśmy ciekawe przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek” oraz wysłuchaliśmy bajki o misiu łakomczuszku przeczytanej przez pana burmistrza Jacka Kosmalę. Na koniec każde dziecko otrzymało słodki upominek.

  Alicja Kosińska

 • I miejsce w konkursie ,,Kręć Komórką”

   I miejsce w konkursie ,,Kręć Komórką”

  Wszyscy uczniowie klasy VII razem z panią Monika Gergola zdobyli I miejsce w konkursie filmowym "Kręć komórką" za krótki, 3 minutowy filmik pt. "SMARTPHONE". Konkurs zorganizował Nidzicki Ośrodek Kultury, a Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nidzicy był fundatorem nagród.

  Celem konkursu była: popularyzacja wiedzy o szkodliwości różnych nałogów i chorób, uświadomienie zagrożeń, jakie niosą nałogi i zjawiska patologiczne.

  Wręczenie nagród odbyło się 22 listopada 2018r. podczas finału tegorocznego XXIV Przeglądu Małych Form Teatralnych.

  Gratulacje dla młodych filmowców.

  Monika Gergola

 • „Dzieci zasługują tylko na to, co najlepsze”

  „Dzieci zasługują tylko na to, co najlepsze”

  To dewiza LEGO Education – osobnego działu LEGO Group poświęconego wyłącznie edukacji – z którą w pełni się zgadzamy. Dzięki super konferencji, której byliśmy uczestnikami oraz szkoleniu, które odbyło się w naszej szkole, mogliśmy pójść śladem tej dewizy. Inżynierowie, naukowcy, którzy jutro będą zmieniać świat, dzisiaj siedzą w szkolnych ławkach. 5 i 6- latki z oddziału przedszkolnego oraz pierwszoklasiści mieli możliwość spełnienia tych oczekiwań w oparciu o System LEGO® dla uczenia się. Dzieci z wielkim zaangażowaniem budowały małą kaczuszkę. Pomysłów nie brakowało.

                                                                             Małgorzata Załęska

    Beata Mroczkowska

 • 3-,4-latki odwiedzają OSP w Łynie

  3-,4-latki odwiedzają OSP w Łynie

  15 listopada 2018 roku wyruszyliśmy na wycieczkę do Straży Pożarnej w Łynie. Oglądaliśmy wóz strażacki oraz słuchaliśmy ciekawych opowiadań o zawodzie strażaka. Na koniec każdy mógł założyć prawdziwy strażacki kask.

  Alicja Kosińska

   

 • III miejsce w XXIV Przeglądzie Małych Form Teatralnych

   III miejsce w XXIV Przeglądzie Małych Form Teatralnych

  ,,EPIDEMIA" pod takim tytułem przedstawienie w wykonaniu naszych uczniów zajęło III miejsce w XXIV Przeglądzie Małych Form Teatralnych "Styl życia a zdrowie". Nasze gwiazdy to Zuzanna Pyszko, Małgosia Karwowska, Paulina Gontarska, Angelika Radecka oraz Weronika Czaplinska.

  Uczniów przygotowały panie Monika Gergola oraz Milena Chmielewska. W kategorii 7-8klas i gimnazjów, nasza 8 klasa zajęła III miejsce!!!

  Wielkie brawa dla aktorów, dali z siebie wszystko!!!

  Spektakl został przedstawiony całej społeczności szkolnej i nagrodzony gromkimi brawami.

                            Monika Gergola

                            Milena Chmielewska

 • INFORMACJA DLA RODZICÓW

  INFORMACJA DLA RODZICÓW

  Zachęcamy rodziców do zapoznania się z listem Anny Zalewskiej, Minister Edukacji Narodowej, w sprawie zabezpieczenia Państawa dzieci przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

  20181108_list_MEN_GIS_rodzice.pdf

 • REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

  REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

  Dnia 9 listopada 2018 roku Nasi uczniowie, nauczyciele, pracownicy, rodzice w ramach akcji: ,,Rekord dla Niepodległej” o godz. 11:11 zaśpiewali 4 zwrotki hymnu polskiego. Po uroczystym odspiewaniu hymnu Polski odbył się apel poświęcony najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu. Apel z okazji Święta Niepodległości a w tym roku 100lecia przygotowała klasa VII i VIII oraz nasze przedszkolaki pod kierunkiem pani Mileny Chmielewskiej i pani Alicji Kosinskiej we współpracy z panią Monika Gergola.

  Uwagę przyciągała piękna dekoracja oraz wspaniale przygotowane przedstawienie. W uroczystości wzięli udział nauczyciele, uczniowie z poszczególnych klas, rodzice oraz pracownicy szkoły. Scenariusz obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W przystępny sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Uczniowie z zaintresowaniem i w skupieniu oglądali i wysłuchali tej szczególnej lekcji historii.

  Taka lekcja historii z pewnością na długo zagości w pamięci uczniów.

  Musimy pielęgnować pamięć o naszej historii  zwłaszcza wśród młodego pokolenia, bo jak trafnie zauważył Józef Piłsudski: ,,Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem - staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zamieszkujących dane terytorium’’.

   

  Milena Chmielewska i Monika Gergola

 • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

  PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

  W dniu 08.11.2018r. odbyło się Pasowanje na Przedszkolaka.  Był to szczególny dzień, ponieważ najmlodsze dzieci z grupy "Biedronek" otrzymały tytuł "Przedszkolaka". Na początku przedszkolaki przywitaly rodziców wierszem i piosenkaż, a później otrzymały prezenty od rodziców w postaci maskotek i słodkiego poczęstunku.

  Alicja Kosińska

 • INFORMACJA

   

  12 listopada 2018 r. dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

  Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że w związku z uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej poniedziałek, 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od pracy.

  W tym dniu w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. 

  Dzień wolny od zajęć lekcyjnych i wychowawczych pozwoli na spędzenie czasu wśród najbliższych, w gronie rodzinnym, by w radosnej, patriotycznej atmosferze godnie świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 

  Podstawa prawna

  Ustawa z dnia 7 listopada 2018 r. o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej (http://orka.sejm.gov.pl/proc8.nsf/ustawy/2931_u.htm )

 • PASOWANIE NA UCZNIA KL. I

  PASOWANIE NA UCZNIA KL. I

  Nasi pierwszoklasiści są już pełnoprawnymi uczniami. 31 października br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Był to wyjątkowy dzień. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, a swym zachowaniem i nauką obiecali sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. 

  Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej, musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Wszyscy spisali się „na medal”.

  Ślubowanie uczniów klasy pierwszej to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków, bliskich. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, szczypta humoru o sobie, wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. 

  Małgorzata Załęska

 • Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania

  Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania

  Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.

  28 września b.r. zorganizowaliśmy w naszej szkole obchody „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania”. W tym dniu rozpoczęliśmy akcję codziennego czytania książki pt. „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Pierwszą opowieść rozpoczęła Pani Dyrektor ,a wśród czytających byli nauczyciele, Ksiądz Proboszcz, pracownicy administracji i obsługi oraz sami uczniowie. Akcja cieszyła się wielkim zainteresowaniem, a pluszowe maskotki były miłą przytulanką. W najbliższym czasie, gdy jesień nastanie na leśnej polanie, planujemy kontynuację działań z nowymi przygodami Gangu Słodziaków.

  Małgorzata Załęska

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. prof. Romana Kobendzy w Łynie
  Łyna26
 • (089)6257554

Galeria zdjęć