• Szkoła Podstawowa im. prof. Romana Kobendzy w Łynie
    Łyna26
  • (089)6257554

Poniedziałek 25.06.2018

WITAMY NA NASZEJ STRONIE!

Aktualności

• Nasza szkoła 21.06.2018r. razem z Centrum Usług Wspólnych w Nidzicy, Przedszkolem nr 4 Kraina Odkrywców w Nidzicy była współgospodarzem Gali Prymus Roku, Super Talent Roku, Talent roku 2018.

Gospodarzem imprezy był pan Burmistrz Jacek Kosmala.

Nasi nauczyciele: pani Agata Sibierska i pani Monika Gergola prowadziły tą imprezę.

Zachęcamy Was Drodzy Uczniowie do nauki i udział w konkursach na szczeblu wojewódzkim, krajowym, międzynarodowym.

•

21 czerwca 2018r. uczniowie  kl. 0, I oraz  II  w nagrodę za pilną pracę  bawili  się w Sali Zabaw Madagaskar w Nidzicy. Tu w atrakcyjny sposób spędzali ostatnie zajęcia w roku szkolnym 2017/2018 oraz rozwijali zręczność i sprawność ruchową.  Z radością  korzystali z wszystkich proponowanych  atrakcji np. trampoliny,  symulatora jazdy samochodem rajdowym, domku do zabawy, piłkarzy, basenu z piłeczkami, zjeżdżalni. Dzieci rozwijały sprawność fizyczną oraz świetnie się bawiły.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu  wyjazdu.

• 14 czerwca 2018r. uczniowie kl.1 odwiedzili Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nidzicy. Dzieci zostały  serdecznie przywitane przez pełniących dyżur Strażaków. Uczniowie  w podziękowaniu za ciężką i   odpowiedzialną pracę wręczyli własnoręcznie wykonane prace plastyczne z dużymi i gorącymi sercami.   Podczas spotkania poznali stanowisko pracy oficera dyżurnego,  miejsce odpoczynku Strażaków, usłyszeli  alarm sygnalizujący wyjazd do pożaru,  podziwiali  zjazdy po rurze.  Mogli również  zobaczyć garaże,  prawdziwe samochody strażackie i usiąść za  ich kierownicą, przymierzyć prawdziwy hełm,  sprawdzić jak działa wąż strażacki. Utrwalone też zostały numery 998 oraz 112. Wyjazd dostarczył dzieciom wiele wrażeń i emocji, a niektórzy uczniowie wiedzą już, że też będą służyć pomocą innym.

• Nasi uczniowie brali udział w VIII Ogólnopolskim Konkursie plastycznym dla dzieci pt.,, Bezpiecznie na wsi mamy- upadkom zapobiegamy” organizowanym przez KRUS.

Uczeń klasy IV zajął II miejsce - serdecznie gratulujemy zwycięzcy oraz wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie i zachęcamy do brania czynnego udziału w konkursach plastycznym.

Monika Gergola

• Nasi uczniowie brali udział w Gminnym Konkursie plastycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową w Rączkach pt. ,, Moja zakładka do książki”.

Uczeń klasy VII zajął III miejsce - serdecznie gratulujemy zwycięzcy oraz wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie i zachęcamy do brania udziału w konkursach plastycznym.

Monika Gergola

• W poniedzialek 11.06.2018r. o godz. 9:30 na terenie Rezerwatu Źródeł Łyny odbył się organizowany przez Szkołę Podstawową im. prof. Romana Kobendzy w Łynie III Gminny Bieg ,,Szlakiem Łyńskich Krajobrazów’’. Organizatorem biegu była pani dyrektor Marzenna Pstrągowska oraz pani Monika Gergola nauczyciel wychowania fizycznego.

Wzięli w nim udział uczniowie klas IV- VII Szkoly Podstawowej nr 1 w Nidzicy, Szkoly Podstawowej nr 2 w Nidzicy, Szkoly Podstawowej nr 3 w Nidzicy, Szkoły Podstawowej w Napiwodzie oraz uczniowie naszej szkoły.

• 2 czerwca 2018r. w Jarzębinowym Amfiteatrze w Kamionce nastąpiło uroczyste wręczenie dotacji w ramach konkursu Działaj Lokalnie. Członkowie Stowarzyszenia dla Ekorozwoju Ziemi Nidzickiej otrzymali dofinansowanie do realizacji projektu pt.  "Mamo,tato, co Wy na to!" Projekt skierowany jest do namłoszych dzieci z naszej szkoły oraz ich rodziców.

Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu aktywności społecznej młodych rodziców , dzieci i młodzieży poprzez zaangażowanie ich w działania rękodzielnicze polegające na spotkaniach warsztatowych, podczas których będą wykonywane m.in.  stroiki jesienne z wykorzystaniem darów lasu z uwagi na bardzo bliskie sąsiedztwo źródeł rzeki Łyny.

• I. Cele konkursu

• aktywizacja rodziców, integracja środowiskowa i międzypokoleniowa

• tradycje regionalne związane z pieczeniem ciasta

II. Zadaniem rodziców jest upieczenie własnego wypieku.

Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich rodziców uczniów Szkoły Podstawowej im. prof. Romana Kobendzy w Łynie.

III. Zasady konkursu.

Uczestnicy konkursu zobowiązani są przygotować i dostarczyć:

-  jedną blaszkę ciasta do Szkoły Podstawowej im. prof. Romana Kobendzy w Łynie dnia: 18.06.2018r.  do godz. 8:00

• Uczniowie klasy IV realizowali, pod patronatem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Nidzicy program antytytoniowy „Bieg po zdrowie".

Zgodnie z założeniami programu zrealizowanych zostało 6 zajęć na zajeciach z wychowawcą.

Celem programu było zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów.

Zajęcia programowe realizowane były za pomocą zróżnicowanych metod aktywizujących, a podstawą ich było stymulowanie kreatywności i aktywności dzieci. Mamy nadzieje, ze zdobyta wiedzę i umiejętności uczniowie będą stosować w życiu codziennym. Podczas cyklu zajęć dzieci:

Aktualności

• Szkoła Podstawowa im. prof. Romana Kobendzy w Łynie